top of page

הופעות
ריקוד פראלימפי

ויטל זינגר רוקדת

מהו ריקוד עבורי?

בואו נגיד שיש קיצורי דרך לאושר, ואחת מהן היא ריקוד :)


ריקוד מקצועי תחרותי הוא חלום ילדות שאני זוכה להגשים ברמות הגבוהות בעולם, ושמשלב שתי תשוקות גדולות שלי: ספורט ומוזיקה.

למה חלום ילדות? כי מאז שהייתי ילדה קטנה חלמתי לרקוד, רציתי ללמוד את זה, רציתי לחוות את החופש והכיף הזה לזוז ולנוע ולתת לקצב שבגוף שלי לדבר ולחגוג. אבל בזמנו לא היו חוגי ריקוד לילדות בכסא גלגלים, כנערה הצטרפתי לריקודי-עם אבל זה לא הסגנון שבער בי לרקוד.

הפעם הראשונה שזכיתי לרקוד ולחגוג את החיים בתנועה הייתה כשיצאתי עם החברים למסיבות, למועדונים, וגם שם החוויה הזו הייתה מורכבת בגלל כל הסטיגמות שהלבישו עליי, בגלל המבטים, בגלל שלא הייתה נגישות... ועדיין - הרצון לרקוד היה חזק מהכל.

 

היכולת להתחבר לתדר של המוזיקה, להביא לידי ביטוי את עצמי וליצור משהו חדש בהשראת הצלילים והמילילם של השירים... זה עולם ומלואו, שאני זוכה היום לחיות ולהרגיש, וגם ממנפת את הריקוד ככלי לנפץ דעות קדומות, לשנות תפיסות, ולהפתיע שאפשר לבצע גם את מה שקשה לדמיין!

חוויה שמפתיעה מעבר לכל דמיון

ויטל זינגר לאחר תחרות ריקוד

ריקוד תחרותי

הרומן שלי עם ספורט תחרותי החל כבר בגיל 12, אז התחלתי קריירה כספורטאית במגוון ענפים נגישים כמו כדורסל, טניס, שחייה, טניס שולחן ועוד. לקחתי הפסקה מהספורט לטובת השירות המדהים שהיה לי בחיל האוויר בטייסת מסוקי חילוץ, שם הוחתמתי גם לקבע, וברגע שהתקרבתי לתאריך השחרור ידעתי שאחזור לספורט התחרותי. 


החיים מספקים לנו הפתעות והזדמנויות וככל שנהיה מוכנים יותר לקפוץ עליהן - כך נטיב לרקוד את החיים. ואני הייתי מוכנה. מוכנה לגמרי. הציעו לי להתחרות בריקוד לטיני פאראלימפי, וברור שישר קפצתי על זה! העזתי, התאמנתי, השקעתי, הצטרפתי לנבחרת ישראל, ותוך כמה חודשים הגעתי לאליפות הארץ, ומשם לתחרויות בינ"ל בחו"ל.

 

משנת 2008 אני זוכה לחיות את חלום הילדות שלי ולייצג את נבחרת ישראל, מטעם בית הלוחם תל אביב וארגון נכי צה"ל, ויחד עם מאמנת-העל שלי ילנה פיטליכר, ובן הזוג שלי לריקודים שון זיו, להביא המון כבוד, ומדליות וגביעים, ולהשמיע את התקווה ברמות הגבוהות בעולם.

יש לי את הזכות והעונג להיות חלק מהמשפחה המדהימה של התאחדות הספורט הישראלית, הוועד הפראלימפי, וקהילת ספורטאי-העל של הענף מכל רחבי העולם! אנשים שמעוררים בי השראה ודוחפים אותי קדימה ולמעשה עוזרים לי לעורר השראה באחרים ולדחוף אותם קדימה!

איך זה עובד בתאכלס? יש המון קטגוריות לפי סגנונות ריקוד ולפי רמת קושי של המוגבלות. אני רוקדת בכל תחרות חמישה סגנונות לבדי בקטגורית הסולו, וחמישה ריקודים נוספים בזוג יחד עם שון זיו שותפי לפשע, בסגנונות הריקוד סמבה, צ'ה צ'ה, רומבה, פאסו ג'ייב, וולס וטנגו. בנוסף, אני רוקדת גם בקטגורית השואו- שהיא ריקוד לשיר ספציפי שניתן לבחור, בסגנון שואו הופעתי, גם בסולו לבדי, וגם בזוג עם שון. כך שלפעמים אנחנו רוקדים גם עשרות פעמים במהלך ימי התחרות, וכל פעם חייבת להיות הפעם הכי טובה שלנו כדי להתקדם בשלבים!

רוצים לשמוע עוד?

יש לי הרצאה שלמה על כל הסודות של מאחורי הקלעים!

ויטל זינגר ושון זיו בריקוד פראלימפי

ריקודים בלתי נשכחים הישר מהבמות הגדולות

ויטל זינגר ושון זיו בריקוד זוגות פראלימפי

היצירתיות היא לא רק בלמצוא איך לרקוד, אלא גם בלבחור מה לרקוד ואיזה סיפור לספר, במהלך השנים, בנינו והצגנו ריקודים מיוחדים למחרוזות של אלאדין, מלך האריות, סיפור אהבה הודי, סיפורו של זאוס, מחווה למייקל ג'קסון, ועוד ועוד.

הופעות ריקוד

בתאכל'ס- כנראה שלא ראיתם עדיין ריקוד כזה!!!
אני רוצה להגביר את החשיפה לענף גם בארץ, חשוב לי שאנשים ייראו ויחוו את הקסם שאנחנו מעבירים לקהל על הרחבה. זו לא רק הופעה מגניבה וייחודית שבדר"כ לא זוכים לראות, אלא זו גם
חוויה מיוחדת שפותחת את המחשבה ואת הלב, מעניקה כוחות ומעוררת השראה לפרוץ את גבולות המחשבה והפיזיות.
 

יש לי לא מעט מגבלות מעבר לכסא הגלגלים. זה אולי נראה שאני כולה יושבת ויכולה לרקוד רגיל חוץ מזה, אבל בפועל גם קשה לי לנשום, יש תנועות שקשה לי לעשות או שאני יכולה לעשות אותן רק עד גבול מסויים. החכמה היא לעבוד עם המגבלות ולא נגדן. לא לתת להן לעצור אותי, וגם לא להתעלם מהן.

פה נכנסת היצירתיות שאני כל כך אוהבת – למצוא דרכים אחרות ומיוחדות כדי להצליח לעשות דברים שאנשים אחרים לא צריכים בכלל להתאמץ או לחשוב פעמיים על לעשות אותם. להקשיב לגוף ועדיין לדרוש מעצמי לתת את המקסימום שיש לי לתת בכל פעם מחדש. 

כבר ראו אותנו בלייב

גם לקהל שלכם מגיע להנות מרגעים קסומים

של הופעה ייחודית שהם כנראה לא ראו מעולם בלייב!

אז למה אתם מחכים?

מדליסטים בינ"ל מהפודיום ישר לאירוע שלכם!

יצירת קשר ריקוד פראלימפי
bottom of page